Artykuły

Pierwszy e-biznes. Życiowe podejście do stawania się przedsiębiorcą internetowym.

Czy Ty także marzysz o ogromnym przedsięwzięciu internetowym na skalę ogólnopolską lub nawet więcej? Zatrzymaj się, bo nie tędy droga. Wielkie sukcesy miały swój początek, jako małe przedsięwzięcia.

Nie musisz od razu zakładać działalności gospodarczej

E-biznes wcale nie musi być od razu wielką firmą. Korzyści jakie niesie ze sobą internet są także bardzo przydatne w wypadku e-biznesu. Nie musisz mieć własnego biura ani służbowego samochodu. Wystarczy Ci zwykły komputer i połączenie z internetem. Reszta może, ale wcale nie musi przyjść z czasem.

Jakimi sposobami można zarobić w e-biznesie, czyli gdzie są pieniądze w internecie?

Zarabianie w internecie to temat, który elektryzuje mnóstwo osób. Znaczna większość początkujących e-biznesmenów uważa, że każdy biznes internetowy to sposób na łatwe i szybkie pieniądze. Prawda jest taka, że nie jest to ani sposób na łatwe ani na szybkie wzbogacenie się. E-biznes jak każdy biznes wymaga pracy.

Czym jest SEO i dlaczego jest tak istotne w e-biznesie?

SEO to search engine optimization, czyli optymalizacja stron WWW pod kątem wyszukiwarek internetowych. Z grubsza chodzi o to, żeby optymalizowana strona znalazła się dla wybranego słowa kluczowego jak najwyżej w wynikach wyszukiwania, przez co będzie częściej wybierana przez użytkowników. Trzeba jednak pamiętać, że SEO to tylko część, jeden z ważnych elementów marketingu w wyszukiwarce internetowej, czyli SEM (search engine marketing). Więcej na ten temat można znaleźć na przykład na fantastycznej stronie: SprawnyMarketing.pl.

CMS – czyli jak stworzyć serwis WWW w 15 minut lub mniej?

Przygotowanie serwisu WWW to tak naprawdę pierwszy poważny krok w kierunku dochodowego e-biznesu. Jest on niezmiernie ważny, ponieważ serwis WWW jest podstawą biznesu internetowego. Być może nie jest on elementem decydującym o sukcesie e-biznesu, ale bez niego trudno mówić o jakiejkolwiek działalności biznesowej w internecie.

Czym jest e-biznes i dlaczego większość ludzi go nie rozumie?

To chyba mój ulubiony temat. Uważam, że tak naprawdę większość ludzi nie rozumie, czym tak naprawdę jest e-biznes. Zdecydowana większość utożsamia pojęcie e-biznesu z jakąkolwiek działalnością, która z pomocą serwisu WWW pozwala zarabiać pieniądze. Dodatkowo większość jest przekonana, że to wyjątkowo dochodowy rodzaj działalności, który pozwala bardzo szybko się wzbogacić. Rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej, ale najpierw zacznijmy od podstaw, czyli od tego, co jest w biznesie najważniejsze – od czasu.

3 kroki do udanego e-biznesu

Osobiście wyznaję ideę 3 kroków, które musi wykonać każdy, kto chce osiągnąć sukces w e-biznesie. Można to nazywać na różne sposoby, ale sens pozostaje zawsze ten sam. Uważam, że w przypadku każdego e-biznesu czynniki wpływające na sukces można podzielić na trzy kategorie. To jak duży sukces odniesie biznes internetowy zależy od tych właśnie 3 poniższych punktów.

  1. Rewelacyjny pomysł
  2. Staranna realizacja aplikacji internetowej
  3. Zniewalający marketing